5 ćwiczeń, które możesz wykonywać razem z dziećmi

  • Podziel się:
26-1.png

Dzieci uwielbiają ćwiczyć z rodzicami, a aktywne spędzanie czasu to świetny pomysł na wspólne zabawy i wzmacnianie rodzinnych więzi.


Ponadto ćwiczenia fizyczne to także doskonały sposób na podniesienie samooceny dziecka i sprawienie, że poczuje się ono dobrze we własnej skórze.

Poza tym to właśnie rodzice powinni dawać dobry przykład swoim pociechom, dlatego tak ważne jest, aby ćwiczyć wspólnie i rozwijać od najmłodszych lat pasję do sportu. Dzięki temu pokażesz dzieciom, że ćwiczenia fizyczne są normalną częścią każdego zdrowego stylu życia.

Przygotowaliśmy 5 pomysłów na ćwiczenia, a raczej różne aktywności fizyczne, które możesz wykonywać razem ze swoimi dzieci – i to bez względu na ich wiek.

Wspólny spacer lub przejażdżka rowerowa

Spacery lub jazda na rowerze to świetne zajęcia na świeżym powietrzu, które można wykonywać razem z dziećmi. Co więcej, jest to doskonały sposób na odkrywanie przyrody i jednoczesne ćwiczenia na luzie, czyli takie, które nie wymagają dobrej kondycji fizycznej. Poza tym, przebywanie na świeżym powietrzu i w promieniach słońca jest także korzystne dla zdrowia – również psychicznego.

Wspólny spacer lub przejażdżka rowerowa to również świetna okazja do rozmowy, dzielenia się opowieściami i cieszenia się swoim towarzystwem. Zaproś do wspólnej zabawy przyjaciół Twojego dziecka, aby wyprawa przyniosła jeszcze więcej radości.

Berek, frisbee lub inne aktywne gry

Dzieci uwielbiają aktywne gry, takie jak berek, zabawa w chowanego czy frisbee, które są nie tylko świetną okazją do wspólnej zabawy, ale także rozwijają zdolności motoryczne, koordynację ruchową i umiejętności społeczne. Co więcej, aktywna zabawa to prosty sposób na rozładowanie stresu, zwłaszcza jeśli ćwiczenia odbywają się na świeżym powietrzu.

Aktywne gry mogą być szczególnie pomocne dla tych dzieci, które mają problemy z kontrolowaniem emocji, nadmiarem energii lub czują się bardzo zestresowane. Poza tym, zaproszenie do zabawy innych dzieci, ułatwi Twoim pociechom nawiązywanie nowych przyjaźni.

Wspólna praca w ogródku

Praca w ogrodzie to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną, a jednocześnie zdrowe zajęcie, które korzystnie wpływa na samopoczucie. Ponadto sadzenie warzyw i owoców w ogrodzie to okazja, aby nauczyć dzieci, jak rośnie żywność i skąd pochodzi.

Jeśli Twoje dzieci są już wystarczająco duże, możesz pozwolić im decydować o tym, co posadzić w ogrodzie i pokazać, jak o niego zadbać. Większość dzieci uwielbia przebywać na łonie natury, więc może to być świetny sposób na zainteresowanie ich ogrodnictwem i pracami manualnymi.

Zorganizowane zajęcia poza domem

Dzieci uwielbiają się bawić, ale potrzebują też stymulacji i zorganizowanych zajęć, podczas których mogą się rozwijać pod okiem profesjonalistów. Jeśli szukasz sposobu na zacieśnienie więzi z dzieckiem, wybierzcie się do lokalnego klubu sportowego. Dzięki temu możecie pracować nad wspólnymi zainteresowaniami, a jednocześnie nawiązywać nowe przyjaźnie z innymi rodzicami i dziećmi.

Co ważne, zabieranie dziecka na zajęcia zorganizowane może być świetnym sposobem na rozwijanie jego umiejętności społecznych i nawiązywanie nowych znajomości. Ponadto, dzieci uczą się interakcji z innymi od najmłodszych lat oraz zdrowej rywalizacji – poznają zarówno smak zwycięstwa, jak i porażki i uczą się radzić sobie z emocjami, które się z tym wiążą.

Plac zabaw lub park trampolin

Wybierz się z dziećmi na plac zabaw lub do parku trampolin. Będzie to świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu, ale również możliwość spożytkowania energii, której dzieciakom zazwyczaj nie brakuje. Co więcej, zabawa na placu zabaw lub trampolinie to także dobry sposób na poprawę sprawności fizycznej i zdolności koordynacyjnych.

Upewnij się, że jesteś w pobliżu, aby w razie potrzeby przyjść dziecku z pomocą, gdy któraś z atrakcji przerośnie jego możliwości. A co najważniejsze, zadbaj o to, abyście dobrze się razem bawili i również korzystaj z dostępnych urządzeń. 


oceń artykuł

Średnia 5.00 z 3