Opalanie natryskowe krok po kroku – wszystko co chciałabyś wiedzieć

  • Podziel się:
opalanie-natryskowe-krok-po-kroku.png

Piękna, brązowa opalenizna sprawia, że wyglądamy promiennie i czujemy się wyjątkowo.


Dzięki opalaniu natryskowemu to wspaniałe uczucie może towarzyszyć Ci przez cały rok! To świetna opcja przed wyjątkową uroczystością, która pozwoli nam wyglądać i czuć się jak milion dolarów. Chcesz dowiedzieć się więcej o nowej technice opalania zwanej Airbrush Tanning? Specjalnie dla Was zebraliśmy klika pytań, które najczęściej nurtują nasze klientki.

Na czym polega opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe polega na rozpyleniu na ciało płynu brązującego w postaci delikatnej mgiełki.  Działa ona tylko na warstwę rogową naskórka. 

Dlatego kluczową rolę w efekcie końcowym zabiegu ma dokładne przygotowanie skóry. Regularne peelingi ciała oraz odpowiednie nawilżenie skóry gwarantują równomierny koloryt, bez smug i plam. To doskonała alternatywa dla solarium i ekspozycji na promieniowanie UV. Bez niebezpiecznych poparzeń słonecznych i negatywnego wpływu na kondycję skóry.

Jak długo trwa zabieg?

Opalanie natryskowe wykonuje się w specjalnie przeznaczonej kabinie i trwa około 15 minut. Efekt opalenizny rozwija się do 8 godzin po wykonanym zabiegu. Po tym czasie należy zmyć nadmiar produktu ze skóry. 

Umów się 2 dni przed planowanym wydarzeniem, aby mieć pewność, że opalenizna pięknie się rozwinie.


Jakie produkty stosuje się do opalania natryskowego?

Możliwości jest wiele, ale w naszym beauty studio stawiamy na FAKE BAKE, czyli wiodącego producenta kosmetyków samoopalających. Duży wybór preparatów pozwala na perfekcyjne dobranie koloru do karnacji, rodzaju skóry, koloru włosów czy okoliczności. 

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt opalania utrzymuje się do około 10 dni, po czym ulega stopniowemu blaknięciu.

Warto dodać, że jest to jednak bardzo indywidualna kwestia i zależy głównie od kondycji skóry. 

Czy opalanie natryskowe jest bezpieczne?

To najszybszy i najbardziej bezpieczny sposób na uzyskanie brązowej opalenizny. Dzięki opalaniu natryskowemu skórą muśniętą słońcem mogą cieszyć się osoby o bardzo jasnej karnacji, kobiety w ciąży oraz w trakcie laktacji.


W jaki sposób przygotować się do zabiegu? 

Poniżej kilka wskazówek przed zabiegiem : 

1. Nie używaj innych produktów opalających na tydzień przed zabiegiem. 

2. Wykonaj beztłuszczowy peeling całego ciała ( fusy kawy połączone z żelem pod prysznic lub masaż szczotką na sucho, 24h przed zabiegiem.

3. Depilację wykonaj dzień przed zaplanowaną wizytą, dzięki czemu unikniesz ciemniejszych „kropeczek”.

4. Skóra powinna być oczyszczona z makijażu, dezodorantu, perfum, balsamu i innych kosmetyków, które mogą powodować barierę i nieprawidłowe wchłanianie produktów.

5. Jeśli planujesz inne zabiegi kosmetyczne – umów się na nie przed opalaniem natryskowym. 

6. Na umówioną wizytę zabierz ze sobą luźne, ciemne ubrania.


Korzystacie z opalania natryskowego? Jeśli nie, warto spróbować tej metody pod okiem profesjonalistów. Zapraszamy do Wadowska Beauty Studio – salonu, który powstał z pasji do kobiecego piękna.oceń artykuł

Średnia 5.00 z 5