Raj na wyciągnięcie ręki

  • Podziel się:
raj-na-wyciagniecie-reki.jpg

Rajskie zakątki, niesamowite góry i światowej klasy perły architektury. I jak tu nie kochać Chorwacji?


Kto raz zawitał na chorwackich plażach, z pewnością jeszcze tam wróci. Co takiego magicznego ma w sobie ten kraj, że przyciąga nas jak magnes? Czas płynie tu spokojniej, a choć turystów jest sporo, to każdy znajdzie skrawek tego raju dla siebie. Wszystko za sprawą nieliczonych zakątków i dzikich plaż. Chorwacją po prostu nie da się znudzić. 

Choć Dalmacja zachwyca pod wieloma względami: od pysznego jedzenia, po zapierające dech w piersiach widoki, to kilka miejsc szczególnie warto zapisać na swojej wakacyjnej liście. Oto mała dawka inspiracji!

To trzeba zobaczyć!

Wiele miejsc na chorwackich wybrzeżach ma swoją zabytkową zabudowę, która nosi ślady wpływów włoskich, austriackich, tureckich czy albańskich. Wielokulturowość jest wyróżnikiem narodowego dziedzictwa i kultury Chorwacji. Dalmacja zachwyca również malowniczymi wybrzeżami i bajecznymi plażami, gdzie kojący dźwięk cykad pozwoli Ci zapomnieć o całym świecie. Sprawdź co warto zobaczyć.

Skywalk Biokovo

Miejscem dla fanów mocnych wrażeń. 400 metrów przeszklonej ścieżki, umieszczonej nad przepaścią, zaparło dech już niejednemu turyście. Punkt widokowy znajduje się 12 metrów od krawędzi klifu nad przepaścią, z widokiem na Riwierę Makarską, Adriatyk, wyspy i otwarte morze. Miejsce to stało się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Chorwacji nocą i w ciągu dnia. Skywalk Biokovo jest doskonałym miejscem do poznania piękna tego regionu. Na szczyt prowadzi kręta droga, wymagająca sporej wprawy w prowadzeniu samochodu. Gotowi na zastrzyk adrenaliny?


Zadarski zachód przy akompaniamencie

Zadarski zachód słońca, który zachwycił samego Alfreda Hitchcocka! To trzeba zobaczyć. Jest tak pięknie, że znalezienie miejsca siedzącego graniczy praktycznie z cudem. W tym wyjątkowym miejscu możemy podziwiać zachód słońca i zachwycać się wyjątkową muzyką płynącą z morskich głębin. Wszystko za sprawą ukrytych morskich organów! 


Park Narodowy Kornati

Umiejscowiony między riwierą Šibenik i Zadar park Kornati,  to magiczne miejsce, które trzeba zobaczyć. Za sprawą górzystych, suchych wysepek nazywany jest często „księżycowym”. Obejmuje on 89 górzystych wysepek i raf stanowiących 2/3 archipelagu Kornati. 


Trogir

To portowe miasteczko zabierze Cię w niezapomnianą podróż do minionych wieków. Chyba, żadne inne miasto w Chorwacji nie zachwyciło nas aż w takim stopniu. Przepiękna promenada, przy której cumują jachty prowadzi nas do Twierdzy Kamerlengo – obronnej budowli zbudowanej przez Wenecjan. Pałac Stafileo, Katedra św. Wawrzyńca, Brama Lądowa – Trogir naszpikowany jest atrakcjami, które trzeba zobaczyć. 


Ruiny liburnińsko-rzymskiej osady Arauzona

Na północ od Vodic naszym oczom ukazuje się tajemnicza osada. Jest to cenne stanowisko archeologiczne o wysokiej wartości kulturowej. Badania archeologów dowodzą, że historia tego miejsca sięga wczesnej epoki żelaza! Prawdziwa gratka dla fanów historii.

Jeśli w Twoich wakacyjnych marzeniach jest miejsce na chorwacki raj - zapisz tę listę i zachwyć się na własne oczy! oceń artykuł

Średnia 5.00 z 9