Moda w ciąży: wygodne i stylowe rozwiązania

  • Podziel się:
blog-strona-1210-670-px-1.jpg

Ciąża to wyjątkowy czas, w którym wiele kobiet rezygnuje ze stylowych ubrań na rzecz wygodniejszych zestawów.


Jednak w tym okresie nie trzeba rezygnować z modnej prezencji – wprost przeciwnie: dzięki szerokiej gamie różnorodnych ubrań i dodatków dedykowanych właśnie kobietom w ciąży można zadbać zarówno o świetny wygląd, jak i własny komfort.

W naszym artykule przedstawimy kilka praktycznych i stylowych rozwiązań dla ciężarnych, które pozwolą im czuć się pięknie i komfortowo każdego dnia.

Jak dobrać ubrania do swojej sylwetki w ciąży?

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań. Z jednej strony każda z nas chce się dobrze prezentować w tym wyjątkowym czasie, z drugiej zaś, wydawanie pieniędzy na ubrania, które będą potrzebne tylko przez kilka miesięcy, wydaje się marnotrawstwem. Jak więc dobrać ubrania ciążowe?

Pamiętaj, że Twoje ciało będzie się zmieniać. Nie kupuj więc ubrań na kilka miesięcy do przodu, ponieważ trudno przewidzieć, jak zareaguje Twoja sylwetka na nowy stan. Część kobiet tyje szybciej, innym przybywa zaledwie kilka kilogramów. Niektórym kobietom zmienia się całkowicie figura (powiększają się brzuch, biodra, piersi), inne z kolei długo nie dostrzegają żadnych zmian.

Co więcej, nawet w przypadku drugiej lub kolejnej ciąży, możesz przechodzić ją inaczej. Poprzednie doświadczenia nie są więc wyznacznikiem, dlatego przygotowywanie szafy na całe dziewięć miesięcy może okazać się trudnym, wręcz niewykonalnym, zadaniem.

Znacznie lepszym pomysłem jest systematyczne dokupowanie odzieży i reagowanie na potrzeby swojego ciała. W tym również te mniej oczywiste, czyli zwróć uwagę na jakość materiałów. W ciąży Twoja skóra może być wrażliwsza, przez co niektóre ze sztucznych materiałów mogą Cię uczulać.

Obuwie, czyli podstawa komfortu w trakcie ciąży

Duży wpływ na komfort w trakcie ciąży ma dobór odpowiedniego obuwia. Właściwie dobrane buty zapewniają wygodę codziennego użytkowania, a także bezpieczeństwo oraz odciążenie dla kręgosłupa i stawów.

W ciąży należy unikać butów na wysokim obcasie, ponieważ mogą one zaburzać równowagę i prowadzić do bolesnych opuchnięć stawów. Zamiast tego warto wybrać obuwie na niskim, stabilnym obcasie lub płaskiej podeszwie. Ważne jest również, aby obuwie było wygodne i dobrze dopasowane do kształtu stopy (np. wysokiej jakości buty skórzane) i zapewniało odpowiednią cyrkulację powietrza, co ogranicza ryzyko otarć.

Warto również pamiętać o tym, że w ciąży stopy mogą się powiększyć i puchnąć, więc należy wybierać obuwie o rozmiar większe niż zwykle. Jeżeli zamawiasz obuwie przez internet, zadbaj o to, aby dokładnie zmierzyć swoją stopę i porównać wynik z tabelą rozmiarową danego sklepu online.

Niepozorne dodatki, które zapewnią Ci świetny wygląd i maksymalny komfort

Moda w ciąży to złożony temat, ponieważ na pierwszy plan często wysuwa się samopoczucie kobiety, a dopiero potem kwestie stylowej prezencji. Jak wspomnieliśmy wyżej, zakup ubrań warto rozłożyć w czasie, aby mieć pewność, że będą one dobrze dopasowane do zmieniającej się figury. To jednak może trochę utrudnić tworzenie wyjątkowych stylizacji. Może, ale nie musi, ponieważ świetnym rozwiązaniem są różnego rodzaju dodatki i akcesoria.

Dodatki do stylizacji ciążowej mogą być bardzo różne – od biżuterii, poprzez torebki i apaszki, a na paskach czy szelkach kończąc. Warto wiedzieć, że niektóre dodatki są wręcz idealne dla kobiet w ciąży. Dlaczego? Ponieważ pozwalają one ukryć ewentualne mankamenty zmieniającej figury i podkreślić to, co naprawdę jest ważne.

W tej roli doskonale sprawdzają się paski, które nie tylko podtrzymują elementy garderoby, ale mogą również wizualnie wyszczuplić sylwetkę. Kolejnym przykładem sprawdzonych dodatków są torebki. Możesz sięgnąć po praktyczne, duże modele lub minimalistyczne propozycje. Dobierz torebkę do swojego stylu i własnych preferencji. I wreszcie biżuteria – kolczyki, łańcuszki czy broszki mogą zupełnie odmienić każdą stylizację, więc warto przetestować różne zestawienia.


oceń artykuł

Średnia 5.00 z 1