„Jeździec Miedziany” Paulliny Simons - książka, która wyrwie Ci serce i sprawi, że odrodzi się jak feniks

  • Podziel się:
miloscwwieku17lat.png

Miłość w wieku 17 lat.


„Co wtedy można wiedzieć o miłości” „To pewnie zauroczenie a nie miłość”, Za chwilę mu przejdzie i będzie następna”, „takie głupiutkie miłostki”

Miłość w młodym wieku wielu interpretuje jako zauroczenie, czy chwilową fascynację. Na prawdziwą miłość trzeba poczekać, aż…no właśnie? Aż co? Czy istnieje czas, po którym wzrasta gwarancja znalezienia miłości życia, a wcześniej to tylko czas na przelotne zakochanie? 

Ta książka udowodni Ci, że może być inaczej. Będziesz płakać, a momentami śmiać się do rozpuku. Przeklinać los i dziękować za szczęśliwe zakończenie. Stracisz wiarę w ludzi, żeby za chwilę ją odzyskać. „Jeździec Miedziany” Paulliny Simons to niezapomniana lektura. 

A było to tak…

Jest czerwcowe, niedzielne popołudnie. Żar leje się z nieba. Z pozoru zwykły dzień, ale nic w nim normalnego. Wojenna rzeczywistość prozaiczne czynności zamienia w walkę o przetrwanie. 

Tatiana Mietanowa zostaje wysłana po wojenne zapasy, choć wcale nie ma pojęcia co miałaby kupić. Codzienność pod znakiem wojny jest dla niej niezrozumiała. Trudno się jej dziwić. Na to nikt nie jest gotowy. Dziewczyna wypiera ze świadomości fakt, że jej życie ulegnie bezpowrotnej zmianie. Przed samą  sobą udaje, że to zwykłe niedzielny dzień i… idzie na lody. Właśnie tedy zauważa ją młody oficer Aleksander Biełow. Świat zwalnia, a oni zakochują się w sobie bez pamięci.  

Wojna i miłość

Miłość w czasach wojny daleka jest jednak od lukrowej, słodkiej otoczki. Okazuje się, że uczucie do Aleksandra Tatiana dzieli z własną starsza siostrą Daszą. To jednak nie koniec przeciwności. Tania wpada w oko Dimitrijowi, który stacjonuje razem a Aleksandrem w pułku Pawłowskiego. Jest gruboskórny, niedelikatny i mściwy. To bohater, którego nie raz będziecie chcieli udusić gołymi rękoma. To prawdziwy wilk w owczej skórze. Niestety przez jedną decyzję Aleksandra, Dimitrij ma ich w garści. Kiedy Tatiana zachodzi w ciążę, potrzebny będzie cud. 


Magia, magia…

…skąd ta magia? To malowniczy język, poetyckie odniesienia, szlachetni bohaterowie. Autorka w wyjątkowo sugestywny sposób odmalowało miłość na tle wojennego piekła. Mamy możliwość przekonać się jak wyglądało z perspektywy żołnierza i szarego człowieka. Jeśli dacie porwać się tej historii, odmieni Wasze serca. Po przewróceniu ostatniej kartki poczujecie pustkę i niedosyt, ale na pocieszenia…czekają na Was kolejne tomy z kontynuacją losów Tatiany i Aleksandra. 

Komu polecam?

Każdemu bez względu na wiek. Miłość też nie kieruje się metryką. 

To książka która przeraża… wojennym piekłem, głodem, beznadzieją i bezradnością.

To książka, która weryfikuje…czym jest miłość, przyjaźń, wiara i zaufanie.

To książka, która daje nadzieję…że prawdziwe wartości przetrwają nawet czas próby.

To książka, której się nie zapomina.

Jeździec Miedziany - Simons Paullina - 11658369273 - oficjalne archiwum  Allegro


oceń artykuł

Średnia 5.00 z 5